Ритуал+

ru

ua

067-382-69-57

Директор

067-555-75-75

Цілодобово

Поховання померлих у склепах

 

Законом України регламентовано право кожної людини на поховання. За винятком особливих випадків, родичів ховають поряд. Батьків з дітьми, подружжя і т.д. Нажаль, хаотичне заповнення кладовищ в Україні (зокрема і в Хмельницькому), відсутність стратегії в похоронній сфері привели до того, що багато де не залишилося місць для поховання поряд з близькими. Варіантом вирішення даної проблеми можуть стати сімейні склепи.

 

Склепи - це невеликі будівлі з 2 ярусами - підземної і надземної, де можна захоронити кілька людей (в середньому 8-12). Це істотно заощаджує місце кладовища, дозволяючи провести поховання кількох поколінь родини. Нижній ярус склепу - просте, аскетичне приміщення, нічого в його деталях не повинно порушити вічний спокій покійних. Верхній же ярус може бути виконаний з красивим оздобленням, іноді навіть з легкої розкішшю. Таким чином, досягається естетика в архітектурі кладовищ. Це не просто останній притулок людини, але і вже місцевий архітектурний ансамбль. Двоярусність склепів має і метафізичне значення, розділяючи життєвий шлях на «до» і «після».

 

Будівництво сімейного склепу - завдання непросте й недешеве. Однак, його зведення вирішує на багато років проблему поховання. Крім того, зовнішня естетика - мала частина того, що можна висловити по відношенню до покійних. Підземний ярус склепу виконується з бетону, верхній викладається з цегли, пінобетону, газобетону. Верхній ярус вимагає зовнішнього оздоблення. При бажанні, верхня частина може бути прикрашена гранітними або мармуровими вставками. Дуже естетично виглядають колони, арки, п'єдестали, скульптурні композиції та барельєфи.